Caribbean turisme vil bli sterkere etter Coronavirus svøpe, turisme ledere sier

0
8

Minner om foreningens erfaring i å håndtere krisesituasjoner, CHTA er administrerende DIREKTØR og Direktør Frank Comito, og Patricia Affonso-Dass, President i CHTA, rapporterte at umiddelbart etter å forstå den potensielle trusselen om COVID-19 i januar, foreningen nådd ut til de Karibiske folkehelsen Etaten for å begynne å sette på plass overvåking, opplæring og bevissthet tiltak.

CHTA er administrerende DIREKTØR og Direktør Frank Comito, og Patricia Affonso-Dass, President i CHTA.
googletag.cmd.trykk(function() {googletag.display(‘leaderboard0_728x90’);})

MIAMI – The Caribbean Hotel and Tourism Association (CHTA) oppfordret sine interessenter til å dra nytte av coronavirus (COVID-19) ressurser er satt opp til å inneholde spredningen av viruset i regionen, og minnet verden på den Karibiske turisme sektor er vist evne til sterkt å sprette tilbake fra motgang.

Minner om foreningens erfaring i å håndtere krisesituasjoner, CHTA er administrerende DIREKTØR og Direktør Frank Comito, og Patricia Affonso-Dass, President i CHTA, rapporterte at umiddelbart etter å forstå den potensielle trusselen om COVID-19 i januar, foreningen nådd ut til de Karibiske Public Health Agency (CARPHA) for å begynne å sette på plass overvåking, opplæring og bevissthet tiltak. Foreningen også avansert og tiltak for å ivareta sikkerheten for sine ansatte.

I en felles uttalelse, Comito og Affonso-Dass viste til online ressurser tilgjengelig for å hjelpe bransjen håndtere krisen. Mange av disse, sammen med oppdateringer på reise kostholdsråd, fly og hotell, avbestillinger, og andre merknader som kan bli funnet på CHTA COVID-19 Resource Center på caribbeanhotelandtourism.com/covid-19.

De minnet om at Caribbean turisme sektor har betydelig erfaring i å håndtere forstyrrelser og risiko: “Vi demonstrert dette innlegget 9-11, gjennom SARS, Zika, orkaner og andre naturkatastrofer i løpet av de siste to tiårene, og alt mens du opplever en enestående vekst.”

Organisasjonens ledere tillatt, men at ingenting sammenlignet med hva regionen og verden opplever med coronavirus trussel, og selv om mye av det som skjer utenfor individuell kontroll, gjennom lyd kollektive handlinger av selskaper, organisasjoner, fellesskap og regjeringer, varighet og intensitet av pandemi kan administreres. “Vanskelige beslutninger som er gjort i dag vil hjelpe oss til å gjenopprette tidligere og til slutt bli sterkere,” de hevdet.

Til tross for alvorlighetsgraden av pandemien, Comito og Affonso-Dass spådd regionen vil dukke opp og bruke erfaringene til å gjøre regionen enda mer ønskelig: “til Tross for den midlertidige mørke skyer, solen skinner i Karibien og vil fortsette å gjøre det. Som vi kommer gjennom dette, vil verden trenger Karibien for å hjelpe det til å helbrede.”

Til millioner av mennesker med gode minner fra tiden i regionen, turisme lederne bemerket regionen vil være klar til å ønske dem velkommen tilbake snart: “En tur til Karibia, med over 30 utrolig og varierte destinasjoner, er en av de beste midler for å tørke bort stress og angst – forfriskende, fornye og varmer ditt hjerte og sjel i prosessen.”